Jak vznikají naše auto vestavby?

Dobré plánování je polovina úspěchu. Než budeme schopni namontovat vaši vysněnou auto vestavbu do vašeho vozidla, je potřeba udělat mnoho důležitých kroků. Proces výroby od prvotního plánovaní až po konečnou výstupní kontrolu se vám pokusíme přiblížit v tomto krátkém příběhu.

1. Musíme si ujasnit představu

Před zahájením vlastní výroby se sejdeme nebo telefonicky spojíme se zákazníkem a nasloucháme jeho požadavkům.

  • O jaké vozidlo je jedná?
  • Pro jakou práci se bude auto vestavba používat?
  • Kolik a jaký materiál se bude ve vozidle převážet?
  • Budou se převážet nějaké citlivé přístroje nebo nebezpečný materiál?
  • Dále nás zajímají otázky zátěže a zdroje napájení.

Po získání těchto důležitých informací začínáme plánovat vzhled auto vestavby v našem 3D konfigurátoru.

3D model je na světě

Po pečlivém naplánování auto vestavby, převedeme 3D data do informativní cenové nabídky, kterou zasíláme zákazníkovi. V tomto kroku je možné auto vestavbu upravovat, ladit detaily, vybírat příslušenství tak, aby byl zákazník 100% spokojený. 

Zadáváme do výroby

Po odsouhlasení finálního vzhledu, zadáváme auto vestavbu do výroby.  V závislosti na druhu dílu se používá hliníkový plech v optimální tloušťce. Běžně se zpracovávají plechy o rozměrech až 3 000 × 1 500 mm. Hliníkový plech používaný pro výrobu auto vestaveb se pomocí laseru nařeže na jednotlivé komponenty, tj. nosný rám, boční stěny, police, policové přihrádky, příslušenství, výrobky na zakázku a tak dále.

V dalším kroku výroby se nařezané díly posouvají na ohýbačky, kde se podle potřeby tvarují.  Jsou tedy buď ohnuté, nebo hraněné. A to platí pro všechny díly. Prakticky neexistuje žádná část auto vestavby, kterou by nebylo potřeba ohýbat. Takto se z hliníkového plechu vyrobí například nosný rám, polička nebo zásuvka.

Preciznost a zručnost

Všechny požadované díly jsou předem připraveny a následně smontovány. Při montáži jednotlivých modulů potřebují montéři především zručnost a cit pro preciznost. K tomu jim velmi dobře pomáhá tzv. prohlížeč sestav, software, který tvoří rozhraní mezi 3D konfigurátorem produktu a konečnou montáží. Prohlížeč sestav zobrazuje moduly ve 3D, což umožňuje volně otáčet modely, přibližovat je a oddalovat místo práce s 2D plány na papíře jako v minulosti.

Přesto je samozřejmě vyžadována opravdová řemeslná zručnost. Nejprve montéři přišroubují nosné rámy k různým jednotkám, jako jsou policové díly, příčné nosníky a tak dále. Jakmile je regálový systém sestaven, jsou v daném případě instalovány další doplňky auto vestavby dle požadavků zákazníka. Nakonec je čas na montáž bočních stěn, držáků hadic, upínacích lišt, zásuvek a výsuvů atd.

Bez kontroly by to nešlo  

Do této doby naše vestavby do aut zažily poměrně hodně, byly děrovány a řezány laserem, broušeny a ohýbány, nýtovány a sešroubovány dohromady. Nyní se těší, že nastoupí do vozidla zákazníka – a převezmou svůj první skutečný úkol! Ale počkat! Než se naše auto vestavby vydají do širého světa, musí ještě projít výstupní kontrolou a kontrolou kvality. Na cestě se k nim také přidají nejrůznější užiteční společníci. Například do polic a zásuvek umisťujeme protiskluzové podložky. Do zásuvek a polic rozdělovací přihrádky. Na řadu přicházejí také elektrické komponenty, boční obložení stěn vozidla, podlahové panely a jakékoli příslušenství, jako například kotce pro psy nebo lednice.

Montáž do vozidla a zápis do VTP

Podstatnou část našeho příběhu o auto vestavbách tvoří finální montáž do vozidla. I zde je vyžadována preciznost, zručnost a cit pro detail. Hrdě můžeme prohlásit, že znalosti, dovednosti a vášeň pro preciznost jsou hlavními přednostmi našich montérů a máme jistotu, že každá auto vestavba, která opustí naši dílnu je správně a bezpečně namontovaná.

Zápis auto vestavby do VTP

Díky dlouholeté historii v oboru vestaveb do vozidel naše firma splnila veškeré požadavky Ministerstva dopravy ČR pro výrobu a montáž vestaveb do vozidel a všechny námi dodané a namontované auto vestavby zapisujeme do VTP vozidla.

Kvalita, za kterou ručíme

Vysoká kvalita a velmi dlouhá životnost. Takto jednoduše a velmi výstižně lze charakterizovat naše auto vestavby. Jak je to možné? Za vším hledejte hliník! Hliník nerezaví, ani když je přišroubován, obecně se o něj velmi snadno pečuje a nevyžaduje téměř žádnou údržbu. A protože víme, že celý výrobní proces podléhá vysokým standardům a věříme pečlivosti a preciznosti našich montérů, automaticky na naše auto vestavby získáváte pětiletou záruku!

Bezpečí na prvním místě

S auto vestavbami od nás jste vy i váš náklad na silnici vždy v bezpečí. Máte jistotu, že věci zůstanou na svém místě, i když dupnete na brzdy nebo když musíte rychle změnit směr, abyste se vyhnuli překážce. Na bezpečnost našich systémů se můžete také spolehnout při nehodě, jak prokázaly při absolvování nárazových zkoušek. Auto vestavby byly testovány na bezpečnost a kvalitu agenturou technické kontroly TÜV Nord – a získaly povolení nést značku GS.


Předváděcí auto vestavba k nahlédnutí v naší provozovně v Liberci

Tímto končí naše exkurze do zákulisí výroby vestaveb do aut. Doufáme, že se vám cesta líbila. Pokud byste chtěli vidět naše auto vestavby naživo, navštivte náš showroom v Liberci. Rádi vám předvedeme ukázkově vybavenou dodávku, kde si můžete veškeré komponenty prohlédnout a vyzkoušet. Těšíme se na vaši návštěvu.

Další články